רכב שטח איכותי מאפשר לכל מי שאוהב לטייל ולהגיע לכל פינה ברחבי ישראל לממש את התשוקה ולזכות בחוויות חיוביות לרוב. עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעלות הגבוהה של אחזקת רכב שכזה ולכן ישנה גם שאיפה, מובנת לחלוטין, למצוא ג'יפ או קרוסאובר במחיר אטרקטיבי.

הדגש של חשיבות מציאת מחיר אטרקטיבי של ג'יפ או קרוסאובר היא כמובן בפן הכספי. עם מציאת מחיר אטרקטיבי נוכל לחסוך עד אלפי שקלים שיעזרו לנו לממש חלומות שעדיין לא יצאו לפועל כמו ללמוד לנגן על תופים, להצטרף לטיול מאורגן מומלץ לפיליפינים או לעשות צניחה חופשית.

השוואת מחירי ג'יפים ורכבי שטח טרום הקנייה דורשת סקר שוק מעמיק וממפה. התהליך יכול להיות מעט מייאש אך חשוב לזכור שבשונה מהשוואת מחירי אינטרנט, קניית רכב שטח בדיל משתלם חוסכת לנו עד אלפי שקלים.

לבחור כלי רכב לפי ההחזר החודשי האפשרי

קניית רכב שטח חדש מחייבת כאמור מציאת איזון מדויק בין איכות לבין עלות, או אם תרצו יחס עלות-תועלת משתלם במיוחד.

אחת הדרכים היותר אפקטיביות לעשות זאת היא לנקוט בגישה הפוכה: במקום לחפש רכב שטח זול ואז לבדוק כמה תצטרכו לשלם עליו (ואולי להתפשר על כלי רכב שלא באמת מתאים לצרכים שלכם), אפשר לקבוע מראש מהי מסגרת התקציב שאתם יכולים להקדיש לרכב.

הכוונה היא לתשלום החודשי הקבוע, כשאין צורך בתשלום התחלתי עבור הרכב – גישה שהופכת את הגשמת החלום על כלי רכב שייקח אתכם לכם למקום לנגישה וקרובה אליכם. לאחר מכן, על בסיס הנתון הנ"ל, תוכלו לקבל רשימה של כל רכבי השטח שניתן לקנות במחיר זה – וכך ליהנות מחופש בחירה נרחב ומהגעה אל ג'יפ או קרוסאובר שיספק לכם מקסימום נחת ומבלי לפרוץ את מסגרת התקציב.

טרייד אין במחיר הוגן

דרך נוספת למצוא רכב שטח זול מבלי להתפשר על האיכות שלו היא למכור את הרכב הקיים לחברה שממנה אתם קונים את רכב השטח, במתכונת של טרייד אין. במשך שנים רבות חששו רוב הישראלים מהאופציה הזו והעדיפו להשקיע זמן רב במציאת קונה בעצמם. יחד עם זאת, אלא אם כן המכונית שברשותכם היא גם דגם שנהנה מביקוש נרחב מאוד וגם במצב מצוין, כיום תוכלו לקבל מחיר הוגן גם בטרייד אין, ובאופן כללי לגבש עסקה שתשדרג את אמצעי ההתניידות שלכם באופן משמעותי ובמחיר תחרותי.

כמובן שחשוב להקפיד להגיע לחברה שמבססת את הצעות המחיר שלה על המחירון המוסכם של לוי יצחק, ומתנהלת בשקיפות מוחלטת ובהגינות מירבית (וכמובן שבאופן כללי תמיד מומלץ לשמור על הרכב ולא רק כדי שהערך שלו לא ירד).

תשומת לב גם לעלות השימוש השוטף

החיפוש אחרי רכב שטח טוב וזול כרוך באופן טבעי בהקדשת זמן, מחשבה ותשומת לב. רוב רוכשי רכבי השטח מודעים לכך ומוכנים להשקיע את המשאבים הנ"ל – אבל כדאי להקדיש זמן, מחשבה ותשומת לב לבחירה גם בהיבט של עלות השימוש השוטף.

אם למשל תצליחו למצוא רכב שטח שעונה על הצרכים שלכם בעלות הרצויה, אבל צריכת הדלק שלו גבוהה מאוד, בסופו של דבר התענוג יעלה לכם יותר כסף מאשר רכב שטח מעט יותר יקר אבל חסכוני מבחינת צריכת הדלק (מה גם שבימינו השיקול האקולוגי צריך להיות חלק מכל החלטה). בהתאם, מומלץ לכלול גם את העלות הצפויה של השימוש ברכב השטח החישובים, ואם תגיעו לחברה שהיא גם אמינה וגם מקצועית תקבלו את ההמלצות עם השורה התחתונה הטובה ביותר והמתאימה ביותר עבורכם ספציפית.