אפשרויות המימון המתקדמות וההחזרים החודשיים הנמוכים להפליא מאפשרים לכל אחד ולכל אחת ליהנות מכל היתרונות של מכונית חדשה. כדי להפיק מקסימום תועלת ונחת, כדאי להקדיש תשומת לב לבחירת הרכב שהכי מתאים לך – ובפרט לבחון את הפרמטרים הבאים:

מקסימום בטיחות ללא פשרות

כולם אוהבים כלי רכב יפים עם ביצועים מרשימים, אבל עוד לפני הכל חשוב לעבור על מפרט אבזור הבטיחות של המכונית. מידע חשוב נוסף בהקשר זה הוא תוצאות מבחני ריסוק שנערכו לכל דגם שאתם שוקלים לרכוש. מכונית שתשמור עליכם ברמה הגבוהה ביותר האפשרית בכל פעם שאתם רוצים להגיע ממקום למקום מבטיחה שקט נפשי, ואיתו חוויית נהיגה ונסיעה מוצלחת במיוחד.

לצפייה בקטלוג>>>

אופי

אם מבחינתכם רכב הוא קופסה שמעבירה אתכם מנקודה א' לנקודה ב', אתם יכולים לעבור לסעיף הבא. אם הציפיות שלכם מהמכונית כוללות גם הנאה, חשוב לבדוק גם את האופי של כל אופציה. יכול מאוד להיות שכבר יש לכם דעות מגובשות לגבי סוגי הרכב השונים – אבל כדאי לזכור שכמעט כל המכוניות משתנות עם השנים, ולמשל הפיאט של היום היא לא הפיאט של פעם. הדרך הטובה ביותר לבחון את החיבור שלכם עם הרכב היא נסיעת מבחן – וכדאי להשקיע בכך קצת זמן.

עלות תחזוקה נמוכה

מחיר המכונית הוא תמיד שיקול משמעותי בבחירה – אבל בלא מעט מקרים נשכח פרמטר לא פחות חשוב מבחינה כלכלית: עלות התחזוקה השוטפת.

רכב זול יחסית שמוביל להוצאה חודשית ממוצעת גבוהה יתר על המידה יתגלה אחרי 3-4 שנים, כשעושים את החשוב הנכון, כיקר. ולהפך: מכוניות מעט יותר יקרות אבל עם חלקים מובחרים שמחזיקים מעמד שנים רבות עשויות להיות אופציה משתלמת מאוד.

בפרט חשוב לבחון את האיכות של שני מרכיבים:

א. מצבר – החלפת מצבר לרכב לעתים קרובות מדי היא הוצאה מיותרת לגמרי. בנוסף כדאי לקחת בחשבון את עוגמת הנפש שמייצרת מכונית שלא מניעה, ואת בזבוז הזמן, גם אם ישנה האופציה של מצבר עד הבית. בהתאם מומלץ בחום לבדוק איזה מצבר מותקן בכל רכב שעולה על הפרק, ולהעדיף את הדגמים המתקדמים של המותגים המוכרים.

ב. צמיגים – צמיג שנשחק בקצב מואץ מגביר את צריכת הדלק, וחמור מכך, מגדיל את הסיכון לאובדן שליטה על הרכב. בנוסף, תוחלת החיים שלו קצרה יחסית. בדומה למצברים, גם בסעיף זה ההמלצה היא להעדיף את הדגמים המתקדמים והבטיחותיים מאוד של החברות המובילות בתחום.

צריכת דלק יעילה

עלות השימוש במכונית מושפעת במידה רבה מצריכת הדלק. מכוניות לא חסכוניות מבחינה זו גם מזהמות את הסביבה יותר מכלי רכב אחרים. על-מנת להיות ידידותיים גם לסביבה וגם לחשבון הבנק, כדאי לשקלל לבחירה גם את צריכת הדלק הצפויה בהתאם להרגלי הנסיעה שלכם (נסיעות קצרות בעיר, נסיעות רבות בכבישים בין עירוניים וכו') – ולא רק על סמך המידע שמספק היצרן אלא גם בהתאם לתוצאות סקירות אובייקטיביות. אופציה נוספת היא מכונית היברידית איכותית כמו למשל הטויוטה יאריס או ההונדה אקורד

נגמר המצבר? הזמינו שירות מצברים עד הבית