מדי שנתיים, שלוש, אנחנו נוהגים להחליף את הרכב שלנו ברכב חדש. בין אם זה בגלל שזו העסקה שלנו עם החברה ממנה רכשנו את הרכב בעסקת ליסינג ובין אם בגלל שאנחנו מבינים, שאחרי משך תקופה זו, אנחנו עלולים לאבד חלק משמעותי מערך הרכב. 

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים למצוא חברות רבות אשר מציעות קטלוגים מגוונים של רכבים למכירה, הן במחירים אטרקטיביים והן רכבים שיכולים להתאים לנו באופן ספציפי, בין אם זה על פי התנאים שעומדים לרשותנו ובין אם זה על פי הצרכים שלנו. 

כשאנחנו מחפשים רכבים למכירה או חושבים לעשות טרייד אין, אנחנו צריכים לקחת בחשבון דברים מסוימים שיכולים להשפיע, הן על הרכישה והן על אופי השימוש שאנחנו נעשה ברכב. כל זה מתוך נקודת מבט על העתיד. כלומר, עלינו להבין שרכישה של רכב היא לא עניין לטווח זמן קצר, אפילו אם אנחנו מתכוונים להחליף אותו בעוד שנתיים, מדובר על תקופה יחסית ארוכה, בה הרכב אמור לשרת אותנו מדי יום לצרכים שונים, אנחנו אמורים לעשות בו קילומטראז", ומן הסתם, אנחנו אמורים להפיק ממנו תועלת מרבית. 

לפני שנציג כמה נקודות שיכולות לעזור לנו בנושא, חשוב לומר, בטרם אנחנו ניגשים לבחון קטלוג רכבים למכירה, ובוודאי בטרם אנחנו מחליטים מה לקנות, רצוי מאוד שאנחנו נעשה בדיקה מקיפה, נקבל המלצות, נשמע רעיונות ולא פחות חשוב, נחליט בינינו לבין עצמנו, מה אנחנו צריכים, מה אנחנו מחפשים. 

דברים קטנים שיכולים לעזור לנו לרכוש רכב חדש

הדבר העיקרי שאמור להשפיע עלינו כשאנחנו ניגשים לרכוש רכב חדש, לשם מה הוא משרת אותנו. האם מדובר ברכב עבודה, האם מדובר ברכב לסידורים והסעות, רכב לטיולים. זו נקודת הבסיס שלנו. על פי זה, אנחנו גם נדע, לא רק איזה רכב לקנות אלא האם ישתלם לנו להשקיע בו את העלות הנדרשת בעת הרכישה, וכן לאחר מכן, את כל ההוצאות הנלוות על הרכב, באופן סדיר. 

דבר נוסף שיכול להשפיע על הרכישה, הוא, עד כמה רלוונטי לקנות את הרכב מבחינת הערך שלו. ישנם רכבים שמאבדים מהר מאוד מערכם, יש רכבים שאין להם ביקוש כפי שאנחנו מצפים שיהיה, מה שכמובן יכול לגרום לנו בעיות כשנרצה למכור אותם בשלב מסוים. לכן רצוי, לקנות רכב, שיהיה לו ביקוש, גם אם הוא פחות יוקרתי ממה שאנחנו מצפים שהרכב שלנו יהיה. 

נקודה נוספת שעלינו להתייחס אליה היא, כל ההיבט של התיקונים והבלאי. אנחנו צריכים לקבל חוות דעת על הרכב אותו אנחנו מתכוונים לקנות, כך שהוא יוכל לשרת אותנו בצורה נאמנה לאורך זמן ולא נצטרך לבזבז זמן רב על מוסכים. 

נקודה אחרונה היא החברה ממנה אנחנו רוכשים את הרכב, עד כמה היא אמינה, מקצועית ועד כמה אפשר לסמוך על השירות שהיא תספק לנו.