מתי כדאי לשכור רכב בישראל?

חברות השכרת רכב בישראל כיום משמשות לצורך מתן מענה בשלל נושאים שקשורים ברכב ובנהיגה ולא בהכרח קשורות ישירות להשכרה רכבים על בסיס יומי או שבועי. למרות שנדמה שהתחום של השכרת רכב עבור ישראל רלוונטי אך ורק לשם נסיעה לחוץ לארץ, יהיה מעניין לשמוע ולגלות שיש שוק שלם של לקוחות ישראלים שמחפשים שירותי השכרת רכבים כאן בישראל ועושים זאת משיקולים שונים ומסיבות שונות. מכאן קל להבין שכדאי לדעת מה מציעות חברות ההשכרה על מנת להבין באילו מצבים הן יכולות לסייע ללקוח המקומי.

השכרת רכב בחוץ לארץ

לרוב סוכנויות הרכבים יש כיום נציגים בכל המדינות כך שקל מאד ליצור קשר עם נציגות בארץ ולטפל גם בעניינים שקשורים בהזמנת רכב שכור במדינה אחרת. במקרים רבים נוח לטפל בהזמנה גם לפני הנסיעה וגם אחריה, במידה ומתעוררות שאלות שונות שקשורות בחיוב או בשירותים נוספים שהנהג היה זקוק להם במהלך הנסיעה.

השכרת רכב בישראל

ישנם לא מעט שיקולים מדוע לעיתים צריך לשכור רכב בישראל, גם אם יש רכב צמוד. ראשית, ייתכן ומגיעים אורחים שיצטרכו להתנייד ממקום למקום בכוחות עצמם וכבר כאן ברור שיידרש להם רכב משלהם. אפשרות נוספת היא הגדלה, גם אם למשך מספר ימים בלבד, של צי הרכבים המשפחתי. במידה ומתארגנת נסיעה של כמה ימים אך למי מבני המשפחה מתוכננות תכניות שדורשות רכב – ללא ספק השכרת רכב מקומית תיתן את הפתרון הטוב ביותר.

מכירת רכב

כיום חברות שעוסקות בתחום של השכרת מכוניות גם מאפשרות לרכוש דרכן רכבים במצב מצוין ואפילו יד ראשונה. ישנן חברות כאלה שפועלות מטעם חברת היבואן הרשמי של היצרן ויש כאלה שמציעות זאת כשירות. ייתכן מאד והרכב יהיה כזה שהיה בשימוש בשירות ליסינג במשך תקופה מסוימת (מה שאומר שהמחיר שלו יהיה נוח ואטרקטיבי, בדרך כלל) וייתכן שיהיה מדובר ברכב יד ראשונה, חדש מהניילון ללא נסיעות בכלל. במקרים אלה יוכל הלקוח ליהנות גם מאפשרויות מימון נוחות שמתאימות לו בדיוק, שיכללו מתן מימון בשיעור מסוים, הלוואה בתנאים נוחים וריבית נמוכה וכמובן מחיר שנוח לו ומתאים לכל הצדדים.

למה לשים לב כשמגיעים לסוכנות רכבים?

יש הרבה מחשבה לפני ההחלטה על רכישת רכב חדש או אפילו על השכרה קצרת טווח. ללא ספק לפני תהליך של רכישה חשוב לקבל מענה מושלם מהנציגים של הסוכנות, שכן ברוב המקרים אין מדובר בהגעה חד פעמית. צריך להתרשם ממלאי הרכבים הרלוונטי, לבחון האם יש רכב או דגם שיענה על הדרישות של הלקוח, האם תנאי המימון נוחים ומתאימים למצבו הכלכלי של הקונה וכמובן שעליו לקבל תשובות לכל השאלות שקשורות ברכב עצמו. חשוב מאד לבחור בסוכנות רכבים שנוח להגיע אליה על מנת שהנסיעה לשם לא תהיה ארוכה או מטריחה יתר על המידה.

רוב הסוכנויות מציעות סניפים בפריסה ארצית והופכות את החוויה כולה לנוחה, נעימה וחיובית מאד. הנציגים מקצועיים יודעים לתת תשובות לכל השאלות וכך קל יותר לגבש דעה ולהבין מה מתאים יותר או פחות. ישנם מקרים שבהם הלקוח מגיע עם דעה מגובשת ואז מתברר לו שיש שיקולים או מחשבות שהוא לא לקח בחשבון ועליו לבצע חשיבה מחודשת ממש מההתחלה. זו גדולתם של נציגי המכירות המקצועיים והמנוסים שמכירים את התחום היטב ויכולים להציע שיקולים שיהיו נכונים ללקוח שעומד מולם. בסופו של התהליך כל הצדדים אמורים להיות שבעי רצון, לרבות הלקוח שמתחדש ברכב חדש.